Kontakt

Här hittar du kontaktuppgifter till oss på Sveriges ungdomsråd. Tveka inte att kontakta oss om du har några funderingar eller vill boka en utbildning eller ett möte för samverkan.

För kontakt med kansliet:
info@sverigesungdomsrad.se

För ärenden gällande butiken:
butik@sverigesungdomsrad.se 

Besöksadress:
Åsögatan 140
116 24 Stockholm

Faktureringsadress: 
Sveriges ungdomsråd, org-nr 802415-0214
Åsögatan 140, c/o Concept Store
116 24 Stockholm

Skicka faktura som PDF till ekonomi@sverigesungdomsrad.se

Bankgironummer:
5693-9390

Åsögatan 140, Stockholm, Sverige

 

Hur behandlar vi dina personuppgifter?

→Integritetspolicy för Sveriges ungdomsråd

Jag vill ha kontaktuppgifter till:

Kansliet

John Liljegren

Verksamhetschef

John arbetar med organisationsutveckling, projekt, ekonomi och administration på kansliet och leder driften av verksamheten.

john@sverigesungdomsrad.se

Ellen Åberg

Ordförande

Ellen arbetar med att leda styrelsen och dess uppdrag, håller våra utbildningar till kommuner, ungdomsråd och partners, samt vårt opinionsarbete.

 

ellen.aberg@sverigesungdomsrad.se

Dina Alami

Utbildningskoordinator

Dina arbetar med våra inspirationshelger, medlemsservice och utbildningar riktade mot både medlemmar och kommuner.

 

dina@sverigesungdomsrad.se

Yannika Rönnqvist

Kommunikatör

Yannika arbetar med våra sociala medier, grafisk design, och med koordinering av vår information- och kunskapsspridning.

yannika@sverigesungdomsrad.se

Amanda Hassan

Projektkoordinator

Amanda arbetar med våra konferenser, utbildningar, skoltuneringar, nätverk och träffar med fokus på ungdomar i regioner.

amanda@sverigesungdomsrad.se

Linnea Grönberg

Projektkoordinator

Linnea arbetar med metodutveckling och med att stödja och stärka förutsättningarna för lokala och regionala ungdomsråd

linnea.gronberg@sverigesungdomsrad.se

Styrelsen

Ellen Åberg

Ordförande

Ellen arbetar med att leda styrelsen och dess uppdrag, håller våra utbildningar till kommuner, ungdomsråd och partners, samt vårt opinionsarbete.

 

ellen.aberg@sverigesungdomsrad.se

Tekla W Björkum

Vice ordförande

tekla@sverigesungdomsrad.se

 

Linnéa Hallberg Danell

Styrelseledamot

linnea.hallberg@sverigesungdomsrad.se

Johan Claesson

Styrelseledamot

johan@sverigesungdomsrad.se

Alexander Rydberg

Styrelseledamot

alexander@sverigesungdomsrad.se

Jonatan Widmark

Styrelseledamot

jonatan@sverigesungdomsrad.se

Vidar Nygren

Styrelseledamot

vidar@sverigesungdomsrad.se